0ZTH0010FF2E
Mfr.Part #
0ZTH0010FF2E
Manufacturer
Bel Fuse, Inc.
Package/Case
Datasheet
0ZTH0010FF2E
Description
PTC RESET FUSE 100MA 30V 1210
Stock
2449
Manufacturer :
Bel Fuse, Inc.
Product Category :
PTC Resettable Fuses
Current - Hold (Ih) (Max) :
100 mA
Current - Max :
10 A
Current - Trip (It) :
350 mA
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric), Concave
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
1.2 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
11 Ohms
Time to Trip :
500 ms
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
30V